Marka Kurucumuz - The M for me

Marka Kurucumuz

MugeUgurlu-0879cc kopya
UZM. DR. MÜGE UĞURLU

Dr. Müge Uğurlu İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra uzmanlık eğitimini yine İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalında tamamladı. Aynı zamanda Medikal Estetik Uygulayıcısı olan Dr. Uğurlu, 2016 yılına kadar Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzman doktor olarak çalıştı.

2016 yılından itibaren, Dünya Sağlık Örgütü’nün dünyada ikinci en yaygın tedavi sistemi olarak kabul ettiği bütünsel tıp yaklaşımlarından biri olan homeopati uygulamalarına başladı. İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesin’de homeopati eğitimi aldı. George Vithoulkas’ın Homeopati Akademisinde ileri seviye eğitimlere katıldı. ECH (The European Committee for Homeopathy)’den uluslararası geçerliliğe sahip olan homeopati diploması aldı. Deneyimlerimi artırmak için Hindistan’ın Agra şehrindeki Dr. Pareek’s Homeopathic Hospital’ da bulundu.

Bezm-i Alem Üniversitesi Tıp Fakültesinde klinik aromaterapi ve fonksiyonel tıp uygulamaları üzerine eğitimlere katıldı.

Doğanın tedavi edici gücünü cildimizin sağlığı için kullanmayı hedefleyen Dr. Uğurlu, 2018 yılında kurduğu M Clinic Pharma firmasında klinik araştırmalarla formülize ettiği The M doğal içerikli dermokozmetik ürünleri geliştirdi.

Beden, ruh ve zihin bir bütündür anlayışını temel prensip edinmiş olan Dr. Uğurlu, sanatın insan ruhunda müthiş bir iyileştirici gücü olduğuna inanmaktadır. Sanat psikoterapisi üzerine birçok eğitime katılan Dr. Uğurlu’nun kendisi de  yağlı boya resim  çalışmaları yapmaktadır. Gönüllüsü olduğu Otizm Güçlü Aile Derneğinin Bilim ve Sanat Kurul Direktörlüğünü yürütmekte olup eserlerinin satışından elde edilen geliri bu derneğe bağışlamaktadır. Yağlı boya resimleri ile ulusal ve uluslararası birçok sergiye katılmıştır.